Шведська мова в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Шведська мова в КНУ)
  Електронні ресурси

Шведська мова в Інституті філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка

På svenska 
Новини Загальна інформація Освітні програми Міжнародна співпраця Контакти

Шведська мова в Інституті філології


Вивчення шведської мови в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка бере початок у 1999 році. Тоді за підтримки Посольства Швеції в Україні шведську мову почали викладати як другу іноземну на спеціальності "Англійська мова і література та переклад". Викладання здійснювалося на кафедрі германської філології.

Нова сторінка в історії викладання шведської мови в Інституті філології була започаткована у 2014 році, коли вперше в Україні було відкрито нову спеціальність зі шведської філології. У 2017 році відкрито освітню програму за освітнім ступенем "бакалавр" "Шведська філологія, англійська мова та нідерландська мова", що поєднує вивчення одразу трьох іноземних мов, зокрема двох рідкісних – шведської та нідерландської. У 2018 році вперше проведено набір за освітньою програмою "Германська філологія та переклад (шведська мова та англійська мова)" за освітнім ступенем "магістр".

У 2019-2020 навчальному році шведську мову загалом вивчають 62 студенти. Кафедра германської філології та перекладу, на якій сьогодні здійснюється викладання шведської мови, підтримує тісні міжнародні зв'язки з партнерами зі Швеції, зокрема зі Шведським інститутом, Університетом імені Ліннея, Ґетеборзьким університетом, Вітфельдтською гімназією, Вищою народною школою Літоріна, а також Посольством Швеції в Україні. Завдяки міжнародній співпраці студенти, що вивчають шведську мову, мають змогу стажуватися у Швеції - навчатися у шведських університетах, на літніх курсах Шведського інституту, стажуватися у Вітфельдській гімназії, відвідувати Швецію з навчальними візитами. Так, лише протягом 2019 календарного року 12 наших студентів відвідали Швецію за різними програмами співпраці. Тісні зв'язки підтримуються також з роботодавцями, зокрема з однією з найбільших IT-компаній України - Infopulse, у якій уже працевлаштовано декілька наших випускників, а шведська компанія CW Lundberg щорічно надає стипендії найуспішнішим студентам у галузі шведської філології.

На сьогодні викладання на освітніх програмах зі шведської філології здійснюють 5 викладачів, серед них – носій мови – лектор Шведського інституту. За сприяння партнерів зі Швеції створено бібліотеку літератури шведською мовою, а викладання здійснюється виключно з навчальними матеріалами, виданими у Швеції.


  SWEDUA.COM  
© Кафедра германської філології та перекладу КНУ імені Тараса Шевченка 2018-2020