Шведська мова в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Шведська мова в КНУ)
  Електронні ресурси

Шведська мова в Інституті філології
Київського національного університету імені Тараса Шевченка

På svenska 
Новини Загальна інформація Освітні програми Міжнародна співпраця Контакти

Архів новин


Чому варто вивчати шведську мову в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка?

Опубліковано 2019-06-21

Про переваги нової освітньої програми зі шведської філології "Шведська філологія та переклад, англійська мова та третя германська мова" та багато іншого можна дізнатися з презентації:

Завантажити презентацію


Про нас у шведській газеті "Sverigekontakt"

Опубліковано 2019-06-20

У шведській газеті "Sverigekontakt" опубліковано статтю Генерального секретаря організації "Sverigekontakt" Ларша Бергмана про вивчення шведської мови в Україні.

Завантажити статтю


Навчальний візит до шведського підприємства Scania

Опубліковано 2019-06-07

Візит

6 червня - в Національний день Швеції, студенти Інституту філології, які вивчають шведську мову, завітали до шведського підприємства Scania. Під час візиту студенти ознайомилися з історією та здобутками цієї компанії та спробували себе в ролі водіїв вантажівки :)


Навчальний візит до IT-компанії Sigma Software

Опубліковано 2019-05-21

Візит

20 травня студенти Інституту філології, які вивчають шведську мову, побували в гостях у ще одного роботодавця - цього разу це була IT-компанія Sigma Software, що входить до скандинавської групи компаній Sigma Group. Представники Sigma Software провели для студентів цікаву екскурсію офісом, розповіли про розвиток IT-сектору в Україні, роботу компанії та перспективи працевлаштування фахівців зі знанням шведської мови. Sigma Software - це вже третя IT-компанія, яку наші студенти відвідали цього семестру. Раніше вони вже побували в гостях у Beetroot та Infopulse.


Зустріч з делегацією з Норвегії

Опубліковано 2019-05-13

Візит

10 травня до студентів Інституту філології, які вивчають шведську мову, завітали гості з Норвегії - колектив викладачів гімназії міста Йовік. Оскільки норвезька мова є дуже близькою до шведської, для студентів не склало труднощів порозумітися з норвезькими гостями. У неформальній обстановці пройшла цікава дискусія щодо навчання в Україні, Норвегії та Швеції. І не обійшлося без традиційного запитання до наших студентів, цього разу поставленого норвезькою мовою "Hvorfor lærer du svensk?" :)


Навчальний візит до SEB

Опубліковано 2019-04-26

23 квітня студенти Інституту філології, які вивчають шведську мову, побували з навчальним візитом у ще одній шведській компанії. Цього разу вони завітали до шведського банку SEB. Голова правління банку Крістіан Андерссон розповів студентам багато цікавого про роботу банку SEB в Україні та Європі, принципи корпоративного менеджменту в SEB, а також перспективи розвитку банківської системи в Україні.


Дні Швеції в Україні 2019

Опубліковано 2019-04-12

Дні

З 8 по 12 квітня в Інституті філології пройшли заходи Днів Швеції в Україні. Протягом тижня студенти та гості Інституту філології мали змогу послухати низку лекцій та взяти участь у воркшопах.

8 квітня в Інституті філології відбулося урочисте відкриття Днів Швеції в Україні. На заході був присутній Посол Швеції в Україні Мартін Хаґстрьом, який привітав учасників заходу. Гостей Інституту філології привітали заступник директора з міжнародних зв'язків Катерина Білик та заступник завідувача кафедри германської філології та перекладу Олена Материнська. Після цього гості заходу змогли послухати дві цікаві доповіді: Лілія Гончаревич розповіла про історію дипломатичних зв'язків між Україною та Швецією, а лектор Шведського інституту Петер Модд розповів про співпрацю України зі Шведським інститутом.

9 квітня в центрі уваги перебували питання дбайливого ставлення до довкілля. Це одна з тих галузей, у яких Швеція може слугувати зразком для України. Гість зі Швеції Пер-Улуф Галльберґ, візит якого до України відбувається за сприяння Шведського інституту, прочитав цікаву лекцію про переробку вторинної сировини у Швеції. Після цього ще одна гостя зі Швеції Кейт Пласконіс провела воркшоп з екології. Завершився захід лекцією професора Київського університету імені Бориса Грінченка Олександра Колесника, яка була присвячена скандинавській міфології.

10 квітня до Інституту філології завітав іще один гість зі Швеції - директор організації "Контакт зі Швецією" (Riksföreningen Sverigekontakt) Ларс Бергман. Він прочитав захоплюючу лекцію про систему освіти у Швеції. Після цього лектор Шведського інституту Петер Модд розповів про економіку Швеції та порівняв її з економікою України.

12 квітня в Інституті філології відбулася заключна частина заходів під назвою "Дні Швеції в Україні". Цей день був присвячений шведській літературі. Викладачка кафедри зарубіжної літератури Наталя Любарець та магістрантка Анастасія Єрмашова познайомили гостей з творчістю нобелівських лауреатів зі Швеції. Після цього викладачка кафедри германської філології та перекладу Оксана Дутка прочитала лекцію про шведську дитячу літературу. Завершився захід презентацією перекладацького проекту студентки Інституту філології Ірини Іванової, покликаного познайомити шведських читачів із сучасною українською поезією.


Дні Швеції 2019 - програма

Опубліковано 2019-04-07

8-14 квітня в Києві пройдуть Дні Швеції в Україні. Цьогоріч захід організовано Swedish Language School спільно з Інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка, Посольством Швеції, Шведським інститутом та Шведською Бізнес Асоціацією. Дні Швеції передбачають проведення цілої низки лекцій, воркшопів та майстер-класів, кінопоказів і багато іншого.

Програма Днів Швеції в Україні

Більше інформації - на сторінці Swedish Language School у Facebook.


Візит Наглядової ради Шведського інституту

Опубліковано 2019-04-07

4 квітня до Київського національного університету імені Тараса Шевченка завітала делегація Шведського інституту на чолі з його директором Мікаелою Фредріксен Толлін та ректором Уппсальського університету Євою Окессон. Гості зустрілася з проректором з науково-педагогічної роботи Володимиром Анатолійовичем Бугровим. Після цього делегація відвідала Інститут філології. Заступник директора Інституту філології з міжнародних зв'язків Катерина Білик та завідувач кафедри германської філології та перекладу Марія Іваницька розповіли про вивчення шведської мови в Інституті філології, а Петер Модд поділився досвідом роботи лектором шведської мови.

Магістрантка Інституту філології Анастасія Єрмашова розповіла про своє навчання у Швеції за підтримки Шведського інституту. Закінчився захід спільним обідом, під час якого члени делегації зі Швеції мали змогу поспілкуватися зі студентами Інституту філології, які вивчають шведську мову.


Дні Швеції в Україні

Опубліковано 2019-03-29

8-14 квітня в Києві пройдуть Дні Швеції в Україні. Цьогоріч захід організовано Swedish Language School спільно з Інститутом філології КНУ імені Тараса Шевченка, Посольством Швеції, Шведським інститутом та Шведською Бізнес Асоціацією. Дні Швеції передбачають проведення цілої низки лекцій, воркшопів та майстер-класів, кінопоказів і багато іншого.

Більше інформації - на сторінці Swedish Language School у Facebook.

Дні


Секція "Актуальні проблеми скандинавістики та нідерландистики" на конференції Інституту філології

Опубліковано 2019-03-22

У межах III Всеукраїнських наукових читань за участю молодих учених "Філологія початку XXI сторіччя: традиції та новаторство", які пройдуть 3-4 квітня 2019 року в Інституті філології, відбудеться засідання секції, присвяченої актуальним проблемам скандинавістики та нідерландистики. Секція розпочне свою роботу 3 квітня о 14.30 в ауд. 101.

Список учасників секції і теми доповідей


Навчальний візит до IT-компанії Infopulse

Опубліковано 2019-03-05

1 березня студенти шведської філології відвідали IT-компанію Infopulse. На сьогодні Infopulse є однією з найбільших IT-компаній в Україні, налічуючи понад 1800 співробітників. Серед них близько 20 співробітників використовують у своїй роботі шведську мову, співпрацюючи з клієнтами зі Швеції. Зараз в Infopulse працюють уже троє випускників шведської філології. Під час зустрічі представники Infopulse розповіли про подальші перспективи працевлаштування фахівців зі знанням шведської мови, а минулорічна випусниця Інституту філології Оксана Мотора розповіла про особливості роботи в компанії. Представники Infopulse також запросили студентів, які вивчають шведську мову, на стажування в компанії.


Навчальний візит до Посольства Швеції в Україні

Опубліковано 2019-03-05

27 лютого студенти 1 та 3 курсів шведської філології побували з навчальним візитом у Посольстві Швеції в Україні. Представники Посольства Лінн Герфаст та Тетяна Некрасова розповіли студентам про діяльність дипломатичної установи та відповіли на різноманітні запитання студентів. Протягом цього навчального року це вже другий візит студентів шведської філології до Посольства. Минулого разу шведську дипломатичну установу відвідали студенти 2, 4 та 5 курсів.


Візит Голови правління Української федерації флорболу Тамуза Хідіра

Опубліковано 2019-02-25

25 лютого до студентів, які вивчають шведську мову, завітав Голова правління Української федерації флорболу Тамуз Хідір. Тамуз Хідір народився у Києві, але виріс у Швеції. Сьогодні ж він займається популяризацією флорболу в Україні. Флорбол (innebandy) є одним із найпоширеніших видів спорту у Швеції та набуває все більшої популярності в Україні. Тамуз Хідір розповів студентам про організацію спортивного життя у Швеції та запросив їх на відкрите тренування з флорболу.


Навчальний візит до Шведської Бізнес Асоціації

Опубліковано 2019-02-22

20 лютого студенти 3, 4 і 5 курсів, які вивчають шведську мову, побували з навчальним візитом у Шведській Бізнес Асоціації в Україні. На сьогодні ця організація об'єднує 14 шведських компаній, які працюють в Україні. Зустріч розпочалася з презентацій компаній Sigma Software, Cargotec, Cosa та Oriflame. Представники цих компаній розповіли про свою діяльність та можливості працевлаштування для випускників шведської філології. Після цього відбулася дискусія щодо кар'єрних можливостей фахівців, які володіють кількома мовами, на міжнародному ринку праці.


Літні курси Шведського інституту

Опубліковано 2019-02-16

Студенти, які вивчають шведську мову, запрошуються до участі в літніх курсах Шведського інституту.

Детальнішу інформацію можна дізнатися за посиланням: Літні курси Шведського інституту

Деталі щодо подачі заявок можна дізнатися в лектора Шведського інституту Петера Модда.


Зустріч зі студентом зі Швеції

Опубліковано 2019-02-15

13 лютого до студентів, які вивчають шведську мову, завітав гість зі Швеції. Амар Алмосаві приїхав до України з міста Умео на півночі Швеції для навчання в Національному медичному університеті імені О.О. Богомольця. Під час зустрічі він розповів про своє рідне місто, освітню систему Швеції та відмінності між медичною освітою у Швеції та в Україні.


Секція зі шведської філології на науковій конференції Інституту філології

Опубліковано 2019-02-08

3-4 квітня 2019 року в Інституті філології відбудуться III Всеукраїнські наукові читання за участю молодих учених "Філологія початку XXI сторіччя: традиції та новаторство". У межах заходу запланована робота секції зі шведської філології. Тож запрошуємо взяти участь з доповідями тривалістю близько 10 хвилин українською або шведською мовою. Теми доповідей прохання надсилати до 17 лютого на адресу oleksandr.stasiuk@swedua.com


Навчальний візит до IT-компанії Beetroot

Опубліковано 2019-02-08

6 лютого студенти, які вивчають шведську мову, відвідали шведсько-українську IT-компанію Beetroot. Beetroot займається розробкою програмного забезпечення та володіє мережею IT-шкіл. На зустрічі представники Beetroot розповіли студентам про напрямки діяльності компанії та принципи її менеджменту, а потім захід продовжився шведською ”fika” з приготуванням шоколадних кульок.


Працевлаштування в компанії Infopulse

Опубліковано 2019-02-02

Одна з найбільших та найуспішніших IT-компаній України Infopulse пропонує вакансію для студентів 4-5 курсу, які відмінно володіють шведською мовою. Деталі за посиланням:

Вакансія в компанії Infopulse

Більше деталей можна дізнатися також у лектора Шведського інституту Петера Модда.

На сьогодні в компанії Infopulse вже працюють троє випускників шведської філології.


Стажування у Вищій народній школі Літоріна

Опубліковано 2019-01-27

Вища народна школа Літоріна в місті Карлскруна запрошує пройти стажування в період з 12 серпня 2019 по 17 серпня 2020 року. Метою стажування є знайомство з вищою народною школою та вдосконалення знань зі шведської мови. У відборі можуть взяти студенти 3, 4 та 5 курсів, які вивчають шведську мову.

Деталі в доданому файлі:

Завантажити файл

Більше про Вищу народну школу Літоріна можна дізнатися за посиланням:

Вища народна школа Літоріна


Літня академія Університету імені Ліннея

Опубліковано 2019-01-23

Університет імені Ліннея запрошує студентів Інституту філології, які вивчають шведську мову, до навчання в Літній академії в місті Кальмар. Навчання в Літній академії Університету імені Ліннея - це чудова можливість провести літо в міжкультурному середовищі, познайомитися зі Швецією та здобути нові знання.

Деталі можна дізнатися за посиланням:

Linnaeus University Summer Academy


Міжнародна співпраця у 2018 році

Опубліковано 2019-01-08

У 2018 році 13 студентів, що навчаються за освітніми програмами зі шведської філології, пройшли стажування у Швеції. При цьому двоє студентів протягом року встигли взяти участь у двох різних програмах стажування. Форми співпраці у 2018 році охоплювали навчання на літніх курсах Шведського інституту, навчальний візит до Стокгольма, стажування у Вітфельдтській гімназії міста Гетеборг та навчальний візит на підприємство CW Lundberg у місті Мура.

Протягом 2018 року Інститут філології також відвідали понад 50 гостей зі Швеції, зокрема викладачі Гетеборзького університету, Університету імені Ліннея та Вітфельдтської гімназії міста Гетеборг, представники Посольства Швеції та група учнів із Вищої народної школи Літоріна.


Освітня програма "Шведська філологія і переклад, англійська мова та третя германська мова"

Опубліковано 2018-12-22

У 2019 році Київський національний університет імені Тараса Шевченка проводитиме набір студентів на бакалаврат за освітньою програмою "Шведська філологія і переклад, англійська мова та третя германська мова". Ця освітня програма прийде на зміну освітній програмі "Шведська філологія, англійська мова та нідерландська мова." Основні особливості нової освітньої програми порівняно з попередньою такі:

  • На практичне оволодіння шведською мовою відводиться ще більше годин. З першого по третій семестр студенти матимуть по 6 пар на тиждень практичного курсу шведської мови, з четвертого по сьомий семестр - по 3 пари на тиждень. Передбачається оволодіння студентами шведською мовою на рівні не нижче C1 згідно з Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти.
  • Передбачається поглиблене ознайомлення з історією, культурою, суспільним життям Швеції. Дисципліна "Лінгвокраїнознавство Швеції" відтепер триватиме 3 семестри. По одному семестру відводитиметься на вивчення історії, культури та суспільства Швеції.
  • Теоретичні дисципліни зі шведської філології вивчатимуться виключно в межах спеціалізацій, тобто студенти зможуть самі обрати або поглиблену лінгвістичну підготовку на спеціалізації "Лінгвістика" або більш інтенсивне практичне тренування навичок перекладу на спеціалізації "Переклад".
  • Спеціалізація "Лінгвістика" передбачає вивчення основних теоретичних дисциплін з лінгвістики ("Історія шведської мови", "Теоретична фонетика шведської мови", "Теоретична граматика шведської мови", "Лексикологія шведської мови", "Стилістика шведської мови"), ділової шведської мови, тренування навичок перекладу зі шведської мови, а також більш інтенсивне вивчення третьої германської мови.
  • Спеціалізація "Переклад" передбачає більш інтенсивне тренування навичок перекладу, зокрема й усного. Лінгвістична теорія вивчається в межах однієї дисципліни "Теорія шведської мови" протягом одного семестру.

  SWEDUA.COM  
© Кафедра германської філології та перекладу КНУ імені Тараса Шевченка 2018-2020